Bahçe Taş ve Düzenleme

Harika bir bahçenin başlangıcı, ne olursa olsun
arka bahçeden veya ön bahçeden bahsediyoruz, yapı ile başlıyoruz. İstinat duvarları, teraslar, dış mekan şömineleri ve yürüyüş yolları inşa ediyoruz. Yalnızca piyasadaki en yüksek kaliteli malzemeleri ve en iyi işçiliğimizi kullanarak, kalıcı olması garantili bir şey inşa edeceğiz. Hedeflerinizi açıkça anladığımızdan emin olmak için sizinle birlikte çalışacağız..

PEYZAJINIZI GELİŞTİRMEK İÇİN YOL

Peyzaj bölümümüz, peyzajın tüm aşamalarında uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir ve müşteri odaklı yaklaşımımız peyzaj deneyimini tam da böyle bir deneyim haline getirmektedir. Müşterilerimizin işe girdikleri andan işin sonuna kadar orada olmalarını, böylece onların da girebilmelerini istiyoruz.

SADECE EN YÜKSEK KALİTE ÜRÜNLERİ

Mülkünüzün büyük bir yatırım olduğunu anlıyoruz ve müşterilerimizin orada mülk için hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaları için orada olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Profesyonel kadromuz, yeni inşaat peyzajından, yüz gerilmesini gerektiren mevcut manzaralara kadar yardımcı olmaktadır.

 

Taşlarla Bahçe Peyzajı Nasıl Yapılır

Taşlarla bahçe peyzajı nasıl yapılır? başlıklı içeriğimizde bahçe taşları üzerine bilgiler, doğal ve çakıl taşları ile bahçe düzenleme üzerine püf noktaları bulabilirsiniz.
 

Taşlarla Bahçe Peyzajı


Kış bitimi ve baharın gelmesi ile bahçe peyzaj düzenlemeleri de artış göstermeye başlar. Bazı peyzaj düzenlemelerinde ahşap malzemeler kullanılsa da taşlarla bahçe peyzajı yapmak ahşaba nazaran çoğu zaman daha az maliyetlidir. Peki taşlarla bahçe peyzajı nasıl yapılır? Bu soruya kapsamlı bir şekilde yanıt verebilmek adına yazımızın tamamını okumanızı öneririz.

Bahçe peyzajı yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.  Bu önemli noktalar şu şekilde sıralanabilir;

 • Öncelikle yapmanız gereken ilk şey sınırları belirlemektir. Yürüme yollarını ve oturma alanlarını bir taslak haline getirmelisiniz.
 • Taşlar bitki topluluklarının sınırlarını belirlemek amacıyla geometrik olarak ve yığma yaparak kullanılabilir. Bunun tercihi tamamı size kalmıştır.
 • Taşlarla bahçe peyzajı yaparken ilk aşamada bir ip yardımı ile belirleyin.
 • Ardından yaklaşık 15 cm derinliğin 6-7 cm’sine kum doldurun ve sıkıştırın.
 • Ardından taşları yığma yaparak bu boşluklara doldurun.
 • Yürüme yollarını oluşturarak buralara da mermer ya da granit bazlı taşlar döşeyebilirsiniz. Bu yollar için de bir önceki işlemi yapmanız gereklidir.

Doğal taşlarla bahçe düzenlemesi yapmak birçok insanın arzusudur. Doğal taşlar, bahçenizde daha doğal ve güzel görünümler elde etmenizi sağlar. Peki bu işlemi nasıl gerçekleştireceksiniz?

 • Bahçe planınızın ana taslağını oluşturduktan sonra öncelikle yürüme yollarını granit ya da bazalt taşları ile doldurabilirsiniz. 15 cm derinliğe önce kum sonra taşları düzenli bir şekilde doldurarak bu işlemi gerçekleştirin.
 • Yürüme yollarınızın kenarlarına mermerler yerleştirerek estetik bir görüntü kazandırabilirsiniz.
 • Meyve sebze gibi ekim alanının olduğu kısmı bahçenizin arka kısmına taşıyın. Böylece ezilmelerini engelleyebilirsiniz.
 • Renkli çiçeklerinizi bahçenizin ön ve orta kısmına yerleştirin. Bu çiçekler belirlediğiniz sınırların içerisinde yer almalıdır.
 • Çiçeklerinizin diplerine dolomit taşları koyarak beyaz bir örtü görünümü oluşturabilirsiniz. Bu teknik renklerin daha çok ön plana çıkmasına katkı sağlayacaktır.

Çakıl Taşları ile Bahçe Düzenleme

istanbul bahçe taş dizayn
Çakıl taşları ile bahçe düzenleme 
yapılabilecek en az masraflı ve kolay bahçe peyzajı düzenlemesidir. Çakıl taşlarını bahçenizin her yerinde kullanabilme imkanına sahipsiniz. Peki bunu nasıl gerçekleştireceksiniz?

 • Çakıl taşlarını yürüme yollarında kullanabilirsiniz. Fakat bu konfor yönünden pek tercih edilmemektedir. Bu nedenle yürüme yollarınızı farklı bir taş türü ile oluşturabilirsiniz.
 • Yürüme yolları haricindeki bütün alanlarda çakıl taşlarını kullanabilirsiniz.
 • Bahçenizdeki ekilmiş alanların sınırlarında çukurlar açarak çakıl ve kum doldurabilirsiniz. Kum çakılların sıkışmasını sağlayacaktır.
 • Çakıl taşlarının en büyük avantajı her türlü mevsim şartına rağmen deforme olmamasıdır. Bu nedenle çokça tercih edilir.
 • Duvarlarınızın dip kısımlarına, bitkilerinizin diplerine ve çamurlu alanların üzerine kapatma amacıyla çakıl taşları dökülebilir.
 • Kalkerli çakıl taşlarını kullanarak daha estetik bir görüntü elde etme şansına da sahipsiniz.
 • Çok farklı bir tasarım oluşturmak adına renkli çiçeklerinizi büyük saksılara alarak zeminlerini yalnızca kalker bazlı çakıl taşları ile doldurabilirsiniz. Bu bahçenize daha temiz bir görünüm sağlayacaktır.
0 543 250 18 01
Whatsapp Destek